11. FESTYN RODZINNY

15 czerwca 2013 roku, w naszej szkole odbył się, zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników szkoły, już po raz 11Festyn Rodzinny- coroczna impreza służąca integracji środowiska lokalnego.

W godzinach od 12:00 do 16:00 licznie przybywały na teren szkoły całe rodziny, które mogły zobaczyć, że szkoła to nie tylko sale lekcyjne, wymagania oraz nauka, ale to też miejsce relaksu, zabawy, to również możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych członków rodzin. Naszym sprzymierzeńcem była piękna pogoda.

Na terenie szkolnym czekały na przybyłych liczne atrakcje. Dzieciaki mogły popisać się na scenie, wcielając się w różne role. Atrakcyjna oferta stoisk, na których można było kupić pyszny bigosik z młodej kapusty, pieczonego kurczaka, karczek, kiełbaski z grilla, lody, pop corn, frytki oraz pyszne wypieki domowe oferowane przez rodziców, sprzyjały właściwej degustacji rodzinnej. Największą atrakcją okazała się limuzyna, quad, pojazdy które na imprezę użyczył Skład Budowlany ARKADIA we Lwówku Śląskim .

W ramach imprezy zorganizowano TURNIEJ RODZINNY w którym wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów (rodzic i dziecko). Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali nagrody niespodzianki. W turnieju nagrodą główną był rower. Jednak zwycięska drużyna p. Marek Bialic z synem Tomaszem przekazali rower szkole. W podziękowaniu za tak piękny niecodzienny gest, darczyńcy otrzymali gromkie brawa. Rower służyć będzie dzieciom na zajęciach wychowania komunikacyjnego w czasie przygotowań praktycznych do egzaminu na kartę rowerową.

Samorząd Uczniowski prowadził kampanię antynikotynową. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych dot. szkodliwości palenia oraz w grach i zabawach- potyczkach sprawnościowo- zręcznościowych. Kram z zabawkami kusił najmłodszych różnorodnością pluszaków. W ten sposób każdy znalazł coś dla siebie. Pan Robert Mikłaszewski uczył jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W podsumowaniu festynu w sposób szczególny pani Dyrektor podziękowała sponsorom, dzięki którym tak wielu uczestników festynu zostało obdarowanych. Podkreśliła zaangażowanie rodziców, pracowników szkoły, wszystkich przyjaciół, którzy współuczestniczyli w przygotowaniu tej imprezy. I wszystkich ponownie zaprosiła już za rok!