Przy wigilijnym stole klasa III a

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy III a wraz z wychowawczynią Lillą Mikłaszewską przygotowali wigilię klasową.

W tym uroczystym dniu uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Znikły waśnie i spory. Wszyscy wyczuwali podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia. Przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywali wigilijne potrawy.

Był barszcz z uszkami oraz pyszne ciasta przygotowane przez mamy. Przy choince śpiewali kolędy i wymieniali się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w ich domach rodzinnych. Na koniec Natalia i Kacper rozdali wszystkim kolegom przygotowane wcześniej kartki z życzeniami świątecznym, a wychowawczyni wręczyła każdemu drobny upominek.

wych. Lilla Mikłaszewska