Półkolonia - WAKACJE 2011

W dniach od 27 czerwca do 8 lipca 2011 przy Szkole Podstawowej Nr 2 miała miejsce  półkolonia. Opiekunami były nauczycielki Dorota Didur i Joanna Pawłowska. Uczestnikami byli uczniowie z klas I - III.

W I tygodniu było 23 uczestników, w II tygodniu - 28. Dzieci przez cały okres trwania półkolonii miały zapewnione śniadanie oraz obiad.

Półkolonia odbywała się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem spotkań i  programem zabaw. Dzieci przychodziły na godzinę 9.00 a rozchodziły się o 13.00. Po przybyciu było śniadanie a następnie szereg zaplanowanych zabaw. O godzinie 12.30 był obiad. Po obiedzie dzieci albo były odbierane przez rodziców lub opiekunów, albo szły samodzielnie do domu, po okazanej na piśmie zgodzie rodziców na „samodzielny powrót dziecka do domu".

Pierwszego dnia tj. 27.06 wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz z zasadami bezpieczeństwa. Zasady bezpieczeństwa były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły. Tego dnia półkolonia została podzielona na dwa zespoły. Każdy zespół wymyślił dla siebie nazwę i narysował plakat. Tak to więc powstały: Kolorowe Jedynki i Żółwik A'Psik.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego, niepowtarzalnego. Po śniadaniu dzieci udawały się na salę gimnastyczną, gdzie miały do wykonania zaplanowane zadanie np.: wykonać rysunek pt.: „Jak się dzisiaj czuję?", ozdobić papierowy talerzyk, narysować bohaterów „Krainy fantazji", odbył się pokaz letniego makijażu, odgadnąć kalambury. Pod koniec I tygodnia uczestnicy przeszli „Chrzest półkolonisty" wykonując test sprawnościowy z wykorzystaniem elementów „Radosna szkoła".

Codziennie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, na boisku Orlik, grając w piłkę i kręgle, skacząc w dal, biegając, rzucając dyskiem, kręcąc hulahopem, było również malowanie tatuaży. Przez dwa dni uczestnicy bawili się w „podchody", które polegały odnajdywaniu grupy w terenie, szukając jej po narysowanych na chodniku strzałkach oraz zostawionych wiadomościach - zadaniach do wykonania. Były również wyjścia na lody, wyjazd do kina w Bolesławcu na film pt.: „Auta 2" oraz spacer po Szwajcarce Lwóweckiej.

półkolonia 2011

Półkolonia zakończyła się wielkim grillowaniem oraz wręczeniem uczestnikom dyplomu i upominku.

Dzieci uśmiechnięte przychodziły do szkoły i zdrowe, szczęśliwe, radosne wracały do domu. Półkolonia zapewniła dzieciom bezpieczne, wesołe, urozmaicone spędzenie wolnego czasu, ucząc przy tym współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania w kinie, zachowania bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, powiedzenia słowa „dziękuję", „przepraszam", „dzień dobry", „do widzenia".

Był to miło spędzony czas szczególnie dla tych dzieci, które nie miały możliwości wyjazdu na wakacje ze względu na sytuację w domu rodzinnym. Dziękujemy Dyrekcji za pomoc w realizacji projektu.

Półkolonia finansowana była z dotacji na "Realizację Zadań z Zakresu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych" oraz z indywidualnych wpłat na Radę Rodziców.

organizatorzy: Dorota Didur, Joanna Pawłowska

półkolonia 2011