Szóstoklasiści zwiedzili Warszawę

W dniach 19 – 21 maja 2010r. uczniowie klas VI a, VI c, VI d wraz z wychowawcami: p. D. Kobiałką, p. M. Kobiałką i p. I. Modelską wzięły udział w wycieczce do Warszawy.

Zwiedzali najbardziej znane zabytki naszej stolicy, m.in. Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki , pałac i park w Wilanowie, Pałac Łazienkowski, w którym znajduje się Pomnik Chopina. Spacerowali po Rynku Starego Miasta poznając jego historię oraz podziwiając Warszawską Syrenkę, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałąc Prezydencki. Wielką atrakcją okazał się pobyt w nowoczesnym trójwymiarowym kinie IMAX znajdującym się na Sadybie, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Dziki Ocean”.

Pomimo zagrożenia powodzią, udało nam się zrealizować plan wycieczki, pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Wszyscy uczestnicy szczęśliwi i zmęczeni wrócili do domów.

Opracowała: Iwona Modelska