Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

KRAINA KSIĄŻEK

Uczeń z klasy III c Mateusz Gruszka chciałby zachęcić innych do czytania książek. Większość swoich wiadomości czerpie właśnie z książek, gier edukacyjnych. Książka to jego wierny przyjaciel.

        "Czytam od młodego wieku. Moja umiejętność czytania zaczęła się już w przedszkolu. Wtedy też pokochałem książki i zrobiłem pierwsze kroki w stronę własnej biblioteczki. Teraz mam pełne półki książek. Bardzo lubię czytać więc potrzebuję różnorodności.


       Lubię czytać książki przygodowe. Moją ulubioną serią książek tego rodzaju były opowiadania Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo”. W jednej została napisana opowieść o dzieciach, które szukały Mostu Zapomnienia w celu oderwania uwagi chłopaka od reklamy. W drugiej zaś inne dzieci musiały walczyć z potworem wykonanym przez pomyłkę przez jednego z nich. Musieli też odzyskać ich największy skarb: czerwone krzesło. Drugim rodzajem książek są książki naukowe. Moją ulubioną jest „Kudłata Nauka”. Opowiada ona o prawach fizyki działających w świecie zwierząt. Gdyby tych praw zabrakło to np. nie utrzymalibyśmy się na krześle albo Ziemia nie krążyła wokół Słońca. Książka ta opowiada o tym, że także zwierzęta by bez nich nie zaszły daleko, a np. koty pokonują grawitację by się napić, krewetka rozbija skorupę kraba lub wiewiórka walczy z wężem. Ileż to się dzieje wśród zwierząt!

      Moim planem jest ciągłe powiększanie domowej biblioteczki. Chciałbym stale poszerzać swoje horyzonty oraz upodobania czytelnicze. Książki są dla mnie nie tylko zbiorem liter na kartkach papieru. One dają mi wiedzę, radość i świetną zabawę o każdej porze roku’’.

  Mateusz jest bardzo inteligentnym chłopcem. Potrafi wypowiadać się na każdy temat i zaskakiwać swoimi mądrymi wypowiedziami. Bardzo lubi brać udział we wszystkich konkursach reprezentując klasę i szkołę.

wychowawca   Marzena Markulak

GaleriaPrzejdź do góry