Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 2236499
  • Do końca roku: 26 dni
  • Do wakacji: 202 dni
 • Kontakt

  75 782 46 59

  szkola@sp2lwowek.pl 

  ePUAP

  /SP2-LwowekSl/SkrytkaESP

   

NASZ SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU SPORTOWEGO PLAY BALL BASEBALL & SOFTBALL

Organizatorem projektu jest KS Baseball Wrocław przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przedsięwzięcie zostało skierowane do szkół podstawowych Dolnego Śląska. Założeniem projektu jest popularyzacja baseballu oraz softballu wśród uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, a także ma na celu przygotowanie nauczycieli wychowania fizycznego do prowadzenia rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem nowych dyscyplin sportu. Do projektu dostało się pięć szkół z Dolnego Śląska w tym SP nr 2 w Lwówku Śląskim.


 

Dnia 15 września na Hali Sportowej przy SP 2 w Lwówku Śląskim odbyły się lekcje pokazowe dla uczniów oraz nauczycieli, które poprowadził Pan Jakub Garbacz, były zawodnik Kadry Polski w Baseballu. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas IV – VII oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy wypróbowali nowy sprzęt przekazany na stan szkoły.


Na koniec projektu szkoły zakwalifikowane rozegrają pokazowy turniej, który odbędzie się we Wrocławiu. Będzie to doskonała okazja, żeby uczestnicy wykorzystali poznane wcześniej umiejętności, a trenerzy będą mogli dokonać ewaluacji swojej pracy. Koordynatorem projektu na terenie Lwówka Śląskiego jest p. Grzegorz Połaczewski nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 2 w Lwówku Śląskim.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA: 
https://photos.google.com/share/AF1QipMb5ZXJTOPt97dOXiCXBdMfYPU_QM5eo-HlFlQr3HVkzAJBtUA3zjDZe-bUOwverQ?key=emp0X1YtbjgyUW9VUWtJZkg3bkVRNE03aFhTdkdBOpracował
Grzegorz Połaczewski