Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

II Lwóweckie Dyktando o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski

3 czerwca 2017r w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się II Lwóweckie Dyktando o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, które po raz pierwszy zostało dofinansowane przez Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski w ramach Inicjatywy Lokalnej w 2017r.

W tym roku obchodzimy 800-lecie miasta, dlatego postanowiliśmy, że nasze dyktando stanie się jedną z imprez rocznicowych.  Pani Mariola Szczęsna – Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski już po raz drugi objęła nasze wydarzenie patronatem honorowym i ufundowała puchary dla zwycięzców.

 

W tym roku uczestnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: I – od 7 do 11 lat, II- od 12 do 15 lat, III- od 16 do 24 lat, IV- powyżej 25 lat.


Teksty dyktand związane z historią, tradycją i ciekawymi zabytkami naszego miasta ułożyły doświadczone nauczycielki języka polskiego z: p. Grażyna Najmrodzka, p. Izabella Zabawa i p. Małgorzata Kłosowska.

W każdej grupie wiekowej wyłoniono Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii. Rywalizacja była zacięta, dlatego komisja postanowiła przyznać wyróżnienia.


 

 

Pisaniu towarzyszyły duże emocje, ale też miła atmosfera, uśmiech na twarzy. Uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowany na tę okazję papier, długopis i plakietkę z logo II Lwóweckiego Dyktanda. Skupieni na zadaniu, pragnęli wykazać się umiejętnościami i możliwościami ortograficznymi.

Do sprawdzania prac zaproszono polonistów ze szkół naszej gminy.

Wszyscy przybyli oczekiwali z napięciem ogłoszenia listy zwycięzców, a następnie odebrania nagród.

Gorące podziękowania kierujemy na ręce polonistek, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wsparły naszą uroczystość: p. Grażynie Najmrodzkiej, p. Izabelli Zabawie, p. Jolancie Wysockiej, p. Annie Piekarowicz, p. Marii Józefowicz, p. Monice Hołoga, p. Marcie Gos, p. Małgorzacie Kłosowskiej, p. Alicji Skrzydłowskiej, p. Iwonie Modelskiej i p. Irenie Tomali.

Podziękowanie dla pana Roberta Trościanko – przedstawiciela potralu infolwowek24.pl za objęcie naszej uroczystości patronatem medialnym.

Mamy nadzieję, że w następnym roku spotkamy się na III Lwóweckim Dyktandzie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski wśród wielu uczestników oraz zaprzyjaźnionych nauczycieli polonistów.

GaleriaPrzejdź do góry