URODZINY KRÓLOWEJ KSIĄŻKI

21 kwietnia 2017 uczniowie z klas: I a, II c, II d, II e brali udział w zajęciach warsztatowych w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim  zatytułowane „Urodziny Królowej Książki”.

Działania te miały na celu promocję książki i czytelnictwa wśród najmłodszych. We wspólnej zabawie wzięło udział blisko 100 dzieci z lwóweckich szkół podstawowych. Dzieci miały do dyspozycji 5 stanowisk tematycznych. Były krzyżówki i rebusy, tajemnicza skrzynia skarbów, bajkowe koło fortuny, malowanie postaci z ulubionej bajki, malowanie pudełek – cząsteczek do urodzinowego tortu.

Swoją obecnością na wydarzeniu zaszczycił nas Pan Lesław Krokosz, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, który czytał dzieciom bajkę oraz narysował swoją ulubioną bajkową postać. Do czytania bajek zaproszono również panie: Monikę Hołogę – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Niwnicach, Bogusławę Piechurską – bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Edytę Hryciew – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Rębiszowie. W finale miały miejsce: słodki poczęstunek, budowanie urodzinowego tortu z pudełek pomalowanych przez dzieci i wspólne odśpiewanie 100 lat dla książki.

Dziękujemy paniom bibliotekarkom za tak wspaniałą pracę i zaangażowanie. Na twarzach dzieci widoczny był uśmiech i zadowolenie. Słodka galaretka, ciastka i cukierki smakowały wyśmienicie po  wytężonej pracy umysłowej. Każdy  wie, ile wiadomości można uzyskać z czytania książek. Jaka jest to bardzo ważna umiejętność. Czytanie to najlepsza nauka.

Marzena Markulak

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem"

Kornel Makuszyński