W naszej szkole dbamy o rozwój matematycznych talentów!

W tym roku uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w wielu ogólnopolskich konkursach matematycznych. Nowością był konkurs matematyczno-plastyczny oraz udział w Wyzwaniu Matematycznym Kings. Tradycyjnie uczniowie rozwiązywali zadania z Powiatowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez zaprzyjaźnione Gimnazjum im. Jana Pawła II, w tym roku już po raz 15.

W grudniu chętni uczniowie wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO-PLASTYCZNYM „Matematyka - Lubię to!. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka - Lubię to!”.

Spośród 12 prac uczniów wykonanych w szkole pod nadzorem komisji zostały wybrane dwie prace zgodnie z regulaminem.

Jedna praca  Mateusza Gruszki z IIc w kategorii klas I-III

oraz druga  Patrycji Karpowicz z VId w kategorii klas IV-VI.

Wybrane prace zostały przesłane do II etapu Konkursu, a pozostałe wyeksponowano w galerii plastycznej budynku A oraz na stronie szkoły. Szkolna komisja konkursowa: Małgorzata Zubel – nauczyciel plastyki, Nina Suska – nauczyciel matematyki.

Pozostałe prace można zobaczyć na:

W marcu 2017 czternastu uczniów z klas IV-VI sprawdzało się w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA.

Uczniowie rozwiązywali arkusze właściwe dla ich poziomu (klasy). Pytania miały różny poziom trudności. Za brak odpowiedzi uczeń otrzymywał 0 punktów. Za błędne odpowiedzi były naliczane punkty ujemne. Poniżej miejsca zajęte przez uczniów w etapie szkolnym.

Wyniki czwartoklasistów:

1 miejsce Miłosz Rybiałek 4e

2 miejsce Wiktor Bober 4c

3 miejsce Mateusz Suski 4e

4 miejsce Tomek Bagiński 4d

5 miejsce Eliza Wąsik 4b

6 miejsce Marcin Lisak 4a

Wyniki piątoklasistów:

1 miejsce Dominik Suski 5d

2 miejsce Magdalena Nalepa 5b

3 miejsce Wiktor Babicz 5b

Wyniki szóstoklasistów:

1 miejsce Wojciech Kłosowski 6b

2 miejsce Anna Sawicka 6d

3 miejsce Patrycja Karpowicz 6d

4 miejsce Filip Romanek 6c

5 miejsce Sara Kopeć 6b

W marcu i kwietniu grupa uczniów brała udział w Wyzwaniu Matematycznym Kings we Wrocławiu.

Pierwszy wyjazd odbył się w niedzielę 19 marca.  Wybranych 49 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim wzięło udział w największym wydarzeniu edukacyjnym w Polsce - Wyzwaniu Matematycznym Kings we Wrocławiu.

Oprócz rozwiązywania zadań konkursowych uczestnicy uczestniczyli w wykładach nt.: matematyki w budownictwie, walk robotów, programowania, zastosowania matematyki w budownictwie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem odwiedzali stanowiska, na których próbowali sił w sterowaniu robotami.

Poza udziałem w konkursie nasi uzdolnieni matematycy odwiedzili Politechnikę Wrocławską. Kompleks potężnych i przepięknych budynków wywarł na nich ogromne wrażenie. Kto wie, może za kilka lat będą studiować na tej uczelni.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wszyscy uczniowie uzyskali awans do Rundy Finałowej.

Drugi wyjazd do Wrocławia odbył się 2 kwietnia. Podczas Rundy Finałowej uczniowie rozwiązywali 10 zadań jednokrotnego wyboru przez 60 minut. Za rozwiązanie każdego zadania uczeń mógł otrzymać 5 punktów. Na szczęście w tym konkursie nie było punktów ujemnych.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Sara Kopeć z klasy 6b zdobyła 50 punktów i 7 maja weźmie udział w dogrywce, czyli Super Finale.

Trzymamy mocno kciuki za reprezentantkę naszej szkoły, ponieważ ma szansę znaleźć się w gronie 3 najlepszych uczniów w Polsce w swojej kategorii.

Osoby z wysokimi wynikami zdobyły wyróżnienia:

a) 41 - 50 punktów - Wyróżnienie I stopnia;

b) 31 - 40 punktów - Wyróżnienie II stopnia;

c) 25 - 30 punktów - Wyróżnienie III stopnia.

Rodzaj wyróżnienia:

Zimmer Lena

Bartosz Witkowski

5b

20 kwietnia w naszej szkole odbył się etap szkolny POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie brało udział 17 uczniów klas szóstych i mieli oni do rozwiązania 5 zadań przygotowanych przez nauczycieli Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim.

Wyniki konkursu:

I m Patrycja Karpowicz kl. 6 d

II m Sara Kopeć kl. 6 b

III m Maja Zarzycka kl. 6 c

IV m Wojciech Kłosowski kl. 6 b

V m Krystian Baca kl. 6 a, Karolina Majdan kl. 6 a

VI m Anna Sawicka kl. 6 d

Wyróżnienia:

Adam Zabawa kl. 6 b

Paweł Chabiniak kl. 6 a

Krystian Zientara kl. 6 c

Agata Pecold kl. 6 b

Bartosz Łastowski kl. 6 d

Grzegorz Skrucha kl. 6 d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na ogłoszenie listy uczniów zakwalifikowanych do rundy finałowej Powiatowego Konkursu Matematycznego!