PÓŁFINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Dnia 21 kwietnia 2017 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lwówku Śl. odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelnika"

Z naszego powiatu w półfinale udział brały trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Niwnicach, Szkoła Podstawowa w Rębiszowie oraz nasza Szkoła Podstawowa nr 2.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klas I-III: Maria Skrzydłowska kl.III a, Jakub Przybyłokl.III e, Amelia Skruchakl.III f

oraz z klas IV-VI: Aleksandra Wróblewska kl.V a, Karolina Majdan kl.VI a, Wojciech Kłosowski kl.VI b.

Koordynatorem klas młodszych jest Marzena Markulak zaś klas starszych jest pani Bogusława Piechurska.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 2 Lwówek Śląski.

Na początku wszystkich zgromadzonych przywitała pani Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Elżbieta Zienowicz, głos zabrał również zastępca burmistrza pan Lesław Krokosz oraz koordynator powiatowy konkursu pani Michalina Horbanowicz. Wszyscy życzyli powodzenia w zmaganiach z testem. Uczniowie klas młodszych zmagali się z testem do książki pt. ,, Bohaterski miś’’ Bronisławy Ostrowskiej. Starsi koledzy zmagali się z testem do książki  pt.,, Tomek na Czarnym Lądzie’’ Alfreda Szklarskiego. Uczniowie pisali test 70 minut. Pracowali drużynowo- "co trzy głowy, to niejedna".

Po wielkich zmaganiach z testami na uczniów czekał słodki poczęstunek. Każdy z uczestników otrzymał za wytrwałość książkę i dyplom. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa, gdyż są prawdziwymi MISTRZAMI CZYTELNICTWA. Każdy z nas wie,że "Książka to prawdziwy przyjaciel, który nigdy Cię nie zawiedzie". Warto więc do niej często sięgać.

Marzena Markulak

Czytaj również na stronie: http://infolwowek24.pl/polfinal-ogolnopolskiego-konkursu-wielka-liga-czytelnikow/

Zdjęcia ze strony: http://infolwowek24.pl/polfinal-ogolnopolskiego-konkursu-wielka-liga-czytelnikow/