Wycieczka do Ceramiki Artystycznej w Bolesławcu.

10 kwietnia uczniowie klasy III A i C zwiedzili Ceramikę Artystyczną w Bolesławcu.

Obejrzeli ręcznie formowane i zdobione unikalną techniką stempelkową naczynia kamionkowe, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie ( kubeczki, skarbonki, zwierzątka, czajniki, doniczki, filiżanki,  nawet korale).

Zapoznali się ze  wszystkimi etapami produkcji.  Towarzyszyła im pani, która oprowadzała i ciekawie opowiadała od etapu wytwarzania masy ceramicznej poprzez: proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie,  zdobienie, szkliwienie, aż  po ostateczny drugi wypał.

Dzięki uprzejmości pań na produkcji uczniowie mieli okazję  samodzielnie pomalować  wypalone naczynie specjalną ceramiczną farbą.  Ogromną radości sprawiło ugniatanie gliny oraz otrzymanie wypalonych talerzyków i kubeczków. Talerzyki i kubeczki zostały  pomalowane na popołudniowych zajęciach, a z gliny ulepione cuda i cudeńka.

Radości i zadowoleniu nie było końca. Panu Grzegorzowi Szandrowskiemu dziękujemy za możliwość w uczestniczeniu, w  tak wspaniałej lekcji i obdarowaniu  prezentami naszych uczniów.