Sukces naszych uczniów w Finale Dolnośląskim Biegów Przełajowych w Oleśnicy – mamy złoto i srebro drużynowo!

8 kwietnia br. cztery drużyny złożone z uczniów klas IV, V i VI naszej szkoły wzięły udział w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchar Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego DOLNY ŚLĄSK w Oleśnicy.

W biegu grupy młodszej dziewcząt, do której zaliczały się uczennice klas III i IV szkół podstawowych wystartowało 6 zawodniczek reprezentujących naszą szkołę. Dziewczyny zdobyły drużynowoWICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA, tym samym pokonując 27 pozostałych składów. Złoto przegraliśmy 31 punktami z SP nr 16 we Wrocławiu.

W tej kategorii zajęliśmy najlepsze miejsce indywidualnie ogółem – Weronika Gogola wywalczyła 2 miejsce na 107. zawodniczek.

Srebrne medalistki klasyfikacji drużynowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim:
Weronika Gogola – 2 miejsce,
Lena Zimmer – 7 miejsce,
Wiktoria Gogola – 13 miejsce,
Wiktoria Tarko – 29 miejsce,
Nikola Banach – 35 miejsce,
Eliza Kopeć – 60 miejsce.

Kolejna grupa chłopców z rocznika 2006 i 2007 z naszej szkoły ZDOBYŁA ZŁOTO!

Na 118. startujących zawodników chłopcy naszej szkoły wywalczyli miejsca:
Dominik Karp – 9 miejsce,
Bartosz Polarczyk – 17 miejsce,
Ignacy Zabłocki – 21 miejsce,
Dominik Suski – 23 miejsce,
Dominik Kufel – 28 miejsce,
Tymoteusz Mazurek – 31 miejsce.
Nasi chłopcy zyskali przewagę 97 punktów do Szkoły Podstawowej z Międzyborza.

Niestety nie udało się uzyskać pełnej klasyfikacji dziewcząt z grupy starszej szkół podstawowych, gdyż wystartowały tylko 4. zawodniczki, a 6 mogło punktować. W tej kategorii wystartowało najwięcej zawodniczek – 154. W tym biegu Paulina Michalska, uczennica klasy 6 zajęła 6 miejsce. Kolejna na mecie była Oliwia Zawada – 22 miejsce, Natalia Szumska dobiegła jako 47. zawodniczka, a Maja Gołębiowska po dzielnej walce – 153.

Ostatnia interesująca nas kategoria to bieg chłopców z grupy starszej (klasy V-VI). W tym biegu również sklasyfikowano najwięcej zawodników – 156. Nasi reprezentanci  zajęli bardzo dobre 5 miejsce, pokonując 29 składów ze szkół podstawowych.

Uczniowie klas V-VI przybiegli na następujących miejscach:
Kacper Gałka – 5 miejsce,
Igor Kyzioł – 10 miejsce,
Marcel Recki – 28 miejsce,
Igor Nestorowicz – 47 miejsce,
Bartosz Czerwień – 51 miejsce,
Marcel Kaczmarczyk – 100 miejsce.

Gratulacje zawodników za walkę w trudnym przełajowym terenie. Wśród chłopców większość startujących uczęszcza do klas sportowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim jechali pod opieką Samanty Paraniak (dziewczęta) i Mariusza Proszko (chłopcy).

Po sobotnich rozgrywkach możemy śmiało powiedzieć, że Lwówek Śląski jest drużynową potęgą w biegach przełajowych, w naszym województwie.

Wspólnie z gimnazjum zgarnęliśmy trzy mistrzostwajedno wicemistrzostwo drużynowo i drugie wicemistrzostwo indywidualnie.

Więcej na stronie: http://kurierlwowecki.pl/sport/sukcesy-uczniow-lwoweckiej-sp-nr-2-lwoweckiego-gimnazjum-finale-dolnoslaskim-biegow-przelajowych-olesnicy/

Foto: https://www.facebook.com/MKS-Piast-Lw%C3%B3wek-%C5%9Al%C4%85ski-222247801255383/?fref=pb&hc_location=profile_browser