Lubimy spędzać ze sobą czas.

Za nami kolejny wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze.

Tym razem uczniowie oglądnęli film familijny pod tytułem „Był sobie pies”. Przed seansem uczestniczyli w warsztatach, których głównym tematem była rozmowa na temat  roli psa w kulturze, sztuce i filmie. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu, uczniowie mogli sprawdzić się w krótkim quizie i zdobyć upominki ufundowane przez organizatorów.

Organizowanie popołudniowych wyjazdów ma służyć przede wszystkim dobrej zabawie. Łączymy przyjemne z pożytecznym i staramy się, aby wśród naszych uczniów  kształtować wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, utrwalać  nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, integrować uczniów i wzmacniać więzi koleżeńskie.

Przystępując do programu Helios dla szkół, nie zdawałyśmy sobie sprawy, że będzie się on cieszył tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy uczniom za wspólnie spędzony czas, właścicielom i pracownikom firmy Speedbus za fachową usługę transportową, a pracownikom kina Helios za sympatyczną i miłą obsługę. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się zorganizować kolejny wyjazd.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

A. Skrzydłowska, N. Suska, R. Rosicka