KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY

Dnia 7 listopada 2016 roku klasa II c uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych  w Bibliotece Dziecięcej z edukacji patriotycznej.

Prowadziły je panie: Aniela Pacuszka i Jadwiga Listwan.

Święto Niepodległości stanowi doskonałą okazję do tego, by porozmawiać z dziećmi o tym, co to znaczy być patriotą. Pierwszoplanowym zadaniem wychowania patriotycznego dzieci jest troska o ich szczęście, zdrowie i dobre samopoczucie.

Treść książki ,,Kto ty jesteś?’’ autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka uświadomiła dzieciom, że troska o kraj przejawia się w prostych codziennych czynnościach.

Przypomnieliśmy sobie, jakie są symbole narodowe, jakich sąsiadów mamy, jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu ,, Mazurek Dąbrowskiego’’ oraz wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy ,,Kto ty jesteś?’’. Na zajęciach plastycznych ozdabialiśmy godło Polski.

M.Markulak