Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

DZWONNIK Z NOTRE DAME

Dnia 17 października 2016 roku uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl muzyczny ,,Dzwonnik z Notre Dame’’ w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte we Wrocławiu.

Dziś w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych. ,,Dzwonnik z Notre Dame’’ to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada zabawny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimoda w jego poczynaniach.

Ten fascynujący spektakl muzyczny, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną muzyką, a dodatkowo wzbogacony efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą  świateł, wprowadziły nas w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść.

Fabuła z kolei skłoni do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Nie wytykać inności, nie wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

M. Markulak

GaleriaPrzejdź do góry