DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, który jest dniem wolnym od nauki, dlatego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śl. część artystyczna odbyła się 13 października. W ten wyjątkowy dzień świętowali wszyscy nauczyciele, pedagodzy i pracownicy szkoły.

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie, uczniowie złożyli im podziękowania i życzenia.

W tym dniu przed publicznością z klas 0- VI wystąpili uczniowie  klas IV c i V c (Eliza Kopeć, Maja Kazimierczuk, Bartek Hołyszewski, Maja Kania, Natalka Korwell, Emilka Jaskuła, Igor Strzałkowski) pod kierunkiem pani Iwony Modelskiej.

Przed zaproszonymi gośćmi, czyli obecnymi i byłymi nauczycielami oraz pracownikami szkoły zaprezentowali się uczniowie z klas szóstych (Inga Ryba, Paulina Kuklińska, Julita Samoraj, Dominik Rydel, Filip Romanek, Marcel Skorzeńc, Marcel Kołodziej, Magda Paplicka, Karolina Majdan, Zuzanna Kosakowska, Patrycja Karpowicz, Anna Sawicka, Pola Sabada, Wiktoria Szwemin, Oliwia Zabłocka, Weronika Patulska, Adam Zabawa, Wojciech Kłosowski) przygotowani przez panią Małgorzatę Kłosowską.

W przedstawieniach pojawiły się fragmenty zarówno humorystyczne – dowcipy „ze szkolnej ławki”, jak i poetyckie. Dla gości zatańczyła również grupa z kółka tanecznego klas II-III prowadzona przez panią L. Mikłaszewską.

Przedstawienia wzbogaciły piosenki szkolnego chóru, przygotowane pod kierunkiem pani Bogusławy Piechurskiej, które wzruszały i bawiły.

Uczniowie zabawny sposób ukazali niektóre lekcje, chęć do nauki, zaangażowanie w życie szkolne. Oba przedstawienia bardzo podobały się widzom i nagrodzili je gromkimi brawami.

Dekoracje przygotowała p. Małgorzata Zubel, a upominki dla przybyłych gości wykonały panie Elżbieta Konecka i Mariola Suchecka.