NASI WSPANIALI LWÓWECCY STRAŻACY

20 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim wzięli udział w wycieczce do straży pożarnej, gdzie poznali ciężką i odpowiedzialną pracę strażaków.

Mieli również możliwość obejrzenia pokazu umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków.

We wtorek uczniowie klasy III B oraz klasy III E, pod opieką p. Barbary Łankowskiej i p. Aleksandry Wrzesińskiej, wybrały się na dwugodzinną, bardzo ciekawą, wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim. Po przybyciu uczniów na miejsce, z uśmiechem na twarzy przywitał ich jeden z tutejszych strażaków. Chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy i jakie ma ona znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.

Celem wycieczki było bowiem kształtowanie świadomości znaczenia pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz formowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły również pogłębiać, lub zdobywać nową wiedzę o zawodach, poprzez obserwację pokazu umundurowania, narzędzi oraz pojazdów wykorzystywanych w codziennej pracy strażaków. Wielką radość wywołała edukacyjna zabawa z przymierzaniem hełmów oraz odzieży ochronnej.

Ogromne emocje towarzyszyły także podczas wchodzenia do kabiny pojazdów lwóweckiej straży pożarnej. Podobną frajdę sprawił pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej, wykonany przez jednego ze strażaków. Podczas powrotu do szkoły dzieci całą drogę opowiadały sobie o tym, jak bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną pracę wykonują strażacy.

Aleksandra Wrzessińska