I Lwóweckie Dyktando o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski

W sobotę 11 czerwca 2016r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się I Lwóweckie Dyktando o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Bieliński pełnił rolę gospodarza i serdecznie powitał przybyłych gości. Współorganizatorem uroczystości była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, którą w tym dniu reprezentowała Pani Jolanta Żywucka. Swoją obecnością zaszczyciła nas Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Pani Mariola Szczęsna,  która objęła nasze dyktando patronatem honorowym. Nie zabrakło również przedstawiciela Powiatu Lwóweckiego Wicestarosty  Pana Zbigniewa Grześków.

Uroczyste rozpoczęcie dyktanda odbyło się o godz. 10.00 . O tytuł mistrza rywalizowały 53 osoby w dwóch kategoriach:

I – do lat 14

II – powyżej lat 14.

Tekst dyktand napisała Pani Żaneta Paraniak nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie.

Głównym celem dyktanda było pogłębianie szacunku dla języka ojczystego oraz podnoszenie poziomu świadomości językowej wśród mieszkańców naszego miasta. Należy wspomnieć, że była to wspaniała integracja środowiska lokalnego. W trakcie oczekiwania na wyniki jedną z atrakcji była prelekcja przedstawiciela Straży Miejskiej Pana  Krzysztofa Siczek. Wszyscy zgromadzeni zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku oraz skutkami zażywania  środków odurzających.

Zwycięzcami w I Lwóweckim Dyktandzie o Puchar Burmistrza gminy i Miasta Lwówek Śląski zostali:

I kategoria wiekowa (do lat 14)

I miejsce – Kuklińska Paulina - kod A9 (nagroda: Puchar Młodszego Mistrza Ortografii oraz nagroda rzeczowa - książki)

II miejsce –Inga Ryba – kod A8 (nagroda: Puchar Młodszego Wicemistrza Ortografii oraz nagroda rzeczowa - książki)

III miejsce – Karolina Majdan - kod A35 (nagroda: Puchar Młodszego Wicemistrza Ortografii oraz nagroda rzeczowa – książki)

Wyróżnienie – Agata Wrzesińska – kod A11 (nagroda: książki)

Wyróżnienie – Maja Kania – kod A34 (nagroda: książki)

II kategoria wiekowa (powyżej lat 14)

I miejsce – Ewa Najdzionek - kod B3. (nagroda: Puchar Mistrza Ortografii oraz książki)

II miejsce – Wojciech Dzieżyc - kod B21 (nagroda: Puchar Wicemistrza Ortografii oraz  książki )

III miejsce – Katarzyna Majdan - kod B31 (nagroda: Puchar Wicemistrza Ortografii oraz  książki)

Wyróżnienie – Agnieszka Czerwień – kod B2 (nagroda: książki)

Wyróżnienie – Renata Czerwień – kod B1 (nagroda: książki)

Wyróżnienie – Klaudia Zegar – kod B41 (nagroda: książki)

Podziękowania należą się sponsorom, którzy zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę:

Pani Mariola Szczęsna Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski

Pan Marcin Fluder Starosta Lwówecki

Pan Stanisław Małek Prezes Kopalni Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd,

Pan Tadeusz Wardyn Top Biuro

Pani Grażyna Mizerska Księgarnia Strofa

Panowie Tomasz Gluza i Zbigniew Janeczko Skład Budowlany ARKADIA BIS

Pan Marek Szramowiat  przedstawiciel firmy Brita

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dyktandzie oraz tym, którzy przyczynili się do tak wspaniałego przedsięwzięcia.