LEKCJA BIBLIOTECZNA ,,DROGA KSIĄŻKI OD PISARZA DO CZYTELNIKA''

Dnia 19 maja 2016 roku klasa I c wybrała się do Biblioteki Dziecięcej. Lekcję biblioteczną ,,Droga książki od pisarza do czytelnika'' prowadziła pani Aniela Pacuszka.

Lekcje biblioteczne są obok codziennej obsługi czytelników jedną z podstawowych  form dostarczania dzieciom informacji o funkcjonowaniu bibliotek. Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.

Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie uczniów z kolejnymi etapami powstania książki,również przybliżenie zmian jakie zachodziły na przestrzenie wieków w sposobach zapisu myśli, wydarzeń, zanim książka przybrała obecny kształt.  Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również zagadek przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Dziękujemy za ciekawą lekcję biblioteczną.

Marzena Markulak