XIV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

W finale Powiatowego Konkursu, który odbył się 21 maja 2016 r. w lwóweckim Gimnazjum, naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, z których 6 zostało laureatami.

W finale Powiatowego Konkursu, który odbył się 21 maja 2016 r. w lwóweckim Gimnazjum, naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim oraz Powiatowe Centrum Edukacji.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śl, p. Mariola Szczęsna. W zmaganiach konkursowych  zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu. Wszyscy uczestnicy mieli do rozwiązania 5 zadań otwartych, wymagających dużych umiejętności i talentu matematycznego.

Laureatami XIV POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO zostali:

I m. Kaja Czachara, SP Lwówek Śl.

II m. Hanna Sysak, SP 2 Lwówek Śl.

III m. Roksana Bar,  SP Giebułtów

Martyna Grochowska, SP Wleń

Eryk Kopeć, SP 2 Lwówek Śl.,

IV m. Milena Hawryluk, SP Gryfów Śl.

Roksana Rogoża, SP Ubocze

Antoni Wróblewski, SP 2 Lwówek Śl.

V m  Julia Kreis, SP Mirsk

Oliwia Krzysztofińska, SP 2 Lwówek Śl.

Norbert Zarzycki, SP 2 Lwówek Śl.

Po części  konkursowej odbyły się warsztaty matematyczne dla uczestników konkursu  oraz występy artystyczne uczniów z gimnazjum.

Podczas ogłoszenia wyników konkursu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów dla laureatów, uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Dnia 19 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się już po raz czternasty etap szkolnyPowiatowego Konkursu Matematycznego. W tegorocznym konkursie wzięło  udział 28 uczniów klas V i VI naszej szkoły, którzy w ciągu 90 minut rozwiązywali  5 zadań otwartych.

Laureatami konkursu na etapie szkolnym zostali:

I miejsce – Kaja Czachara, VIc

Hanna Kowalska, VIa