Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

PIĘKNA I BESTIA

Dnia 1 marca 2016 roku wszystkie klasy I-III obejrzały sztukę teatralną  w Bolesławcu pt. ,,Piękna i Bestia” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. 

Wszyscy dobrze znamy historię dobrej i pięknej córki, która udaje się do mrocznego zamku Bestii chcąc ocalić życie ojca. Zostaje tam zamiast niego w niewoli. „Piękna i Bestia” – jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej magicznych baśni o miłości. Urzekająca opowieść o losach Belli została wzbogacona o nowe wątki i postaci. Intrygująco prowadzone opowieści dopełniały: bajkowa scenografia, kolorowe kostiumy i piękne piosenki, które przeniosły widzów w magiczny świat zaczarowanych przedmiotów i pozwoliły  im - wraz z bohaterką - odkryć tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku. Musical dostarczył  niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Spektakl w mądry sposób opowiedział  najmłodszym o istocie miłości. Można porównać  ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji, inności czy próżność. Przedstawienie pokazało, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość. W życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu.


Sztukę oglądało się z dużym zainteresowaniem. To głównie zasługa wspaniałej muzyki, oświetlenia i gry aktorów-zasłużyli na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu.

Marzena Markulak

 

 

GaleriaPrzejdź do góry