Dzień Samorządności -Z WIZYTĄ W URZĘDZIE GMINY I MIASTA LWÓWEK śLĄSKI

W piątek, 20 marca 2015 r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim udali się z wizytą do Urzędu Gminy i Miasta na spotkanie z panią Burmistrz Mariolą Szczęsną. Szkołę reprezentowało ponad stu uczniów, w tym 34 wcieliło się w rolę radnych składających zapytania i interpelacje do pani Burmistrz w imieniu uczniów klas III-VI.

Pozostali uczniowie jako publiczność, bacznie obserwowali przebieg sesji, którą prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Mius z 6b.

Spotkanie zostało zaplanowane w Dzień Samorządności, a jego celem była współpraca młodych mieszkańców z lokalną władzą samorządową. Chcemy, aby młodzież naszego miasta czuła się tu bezpieczna i była traktowana poważnie. Taki dzień daje możliwość kształtowania postaw aktywności i gotowości do pozytywnych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Ta niecodzienna „sesja” przebiegła sprawnie i zgodnie ze scenariuszem naszej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, z pomocą opiekunek SU, przygotowali nawet uchwałę, która została poddana głosowaniu.

W trakcie spotkania pani Burmistrz przybliżyła zakres swoich obowiązków i odpowiedziała na długą listę pytań. Uczniowie uznali odpowiedzi za satysfakcjonujące. Spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych mieszkańcach gminy Lwówek Śląski. Obie strony liczą na dalszą współpracę.

W SP2 troszczymy się o młode pokolenie, chcemy im uświadomić, że mają wpływ na swoją przyszłość. W poprzednim roku, w Dzień Samorządności zorganizowaliśmy „Targi pracy”, oczywiście poszczególne zawody profesjonalnie prezentowali uczniowie z klas IV-VI.

Inicjatorkami działań na rzecz środowiska lokalnego są opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Nina Suska, Małgorzata Kłosowska, Alicja Skrzydłowska, Renata Rosicka, przy wsparciu pani Elżbiety Ugrynowicz Dyrektora Szkoły.

Dziękujemy Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej i jej współpracownikom za otwartość, serdeczność i poświęcony czas.

Poniżej pytania do pani Burmistrz:

1) Czy w naszym mieście powstanie kiedyś basen kryty?                             (Karolina Miszkurka 3a)

2) Kiedy zostanie oczyszczony staw w parku?                                               (Marcel Kołodziej 3a)

3) Czy przewidziany jest remont i otwarcie kina „Bajka”?                               (Maja Bukowska 3b)

4) Czy przewidziana jest budowa basenu krytego?                                        (Emilia Jaskuła 3b)

5) Czy mógłby powstać we Lwówku Śląskim park linowy?                            (Joanna Garbiec 3c)

6) Dlaczego we Lwówku nie ma kina?                                                              (Amelia Piątko 3c)

7) Kiedy w naszej szkole w budynku C będą remontowane łazienki?       (Wiktor Babicz 3d)

8) Czy w naszej szkole będzie klasa sportowa?                                              (Dominik Suski 3d)

9) Czy kino we Lwówku Śląskim zostanie odnowione?                    (Zuzanna Kosakowska 4a)

10) Czy będzie basen we Lwówku Śląskim?                                                   (Oliwia Pytlińska 4a)

11) Czy istnieje możliwość wyremontowania ścieżek w parku?                   (Wojciech Kłosowski 4b)