MY SIĘ W SZKOLE NIE NUDZIMY- CHĘTNIE FERIE W NIEJ SPĘDZIMY

Czas wolny większość z dzieci spędza przed telewizorem lub komputerem. W czasie ferii zimowych od 19.01. do 30.01 2015 roku uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w zajęciach gier i zabaw ruchowych, które odbywały się codziennie od 9.00 – 13.00. Dzieci zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje.

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, Biblioteką Dziecięco – Młodzieżową, Nadleśnictwem, Warsztatem Terapii Zajęciowej Caritas, Placówką Muzealną również w tym roku uczestniczyliśmy w zajęciach. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej prowadzonych przez kierownika panią Elżbietę Sienkiewicz. Były to zajęcia warsztatowe –pracowaliśmy nad przygotowaniem książki.

W Nadleśnictwie zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej prowadziła pani Ilona Mędrycka. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, poznaliśmy pracę leśnika. Wiemy, jak bardzo ważna jest ochrona środowiska.

W Bibliotece Dziecięco- Młodzieżowej zajęcia prowadziła pani Aniela Pacuszka-były to zabawy z ,,Kotem w Butach”. W Placówce Muzealnej zwiedziliśmy salę agatową i tortur oraz salę Stanu Cywilnego.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas – wykonywaliśmy baranka z masy solnej i malowaliśmy go farbami. Uczestniczyliśmy również w grach i zabawach z udziałem Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Leśnej, Policji i ratowników medycznych organizowanych w hali sportowej ,,Bezpieczne ferie 2015”.Były to zabawy zręcznościowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy, kontakt z obcym psem, bezpieczne zachowanie w czasie wolnym.

Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach wykazały się wytrwałością, dyscypliną, koleżeństwem oraz hartem ducha.

Ferie zimowe minęły nam bardzo szybko w miłej i przyjaznej atmosferze. Najwięcej radości sprawiło nam to, że mogliśmy być razem i wspólnie dobrze się bawić. Na zakończenie każdy uczestnik zimowiska dostał drobny upominek, który będzie mu przypominał o wspólnie spędzonych chwilach.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze działania.

M. Markulak, L. Mikłaszewska