Orszak Trzech Króli w naszym mieście

Święto Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywane też świętem Trzech Króli, jest jednym z pierwszych ustanowionych przez Kościół. W Kościele obrządku wschodniego obchodzone jest 6 stycznia od III w.

Już po raz trzeci w tym roku odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Była to już siódma edycja Orszaku Trzech Króli w 330 miastach w Polsce i poza granicami kraju.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu prezentując na jednej ze scen fragment szkolnego przedstawienia „Jasełka”. Dzieci przygotowały panie katechetki, a śpiew kolęd pani Bogusława Piechurska.

Lwówecki  Orszak Trzech Króli rozpoczął się na placu przed Kościołem Wniebowzięcia NMP ok. godz. 12.30. Następnie Orszak przeszedł ulicami miasta i dotarł z powrotem do Kościoła, gdzie nastąpiło podsumowanie Marszu oraz wspólne kolędowanie wszystkich uczestników.

Uczestnicy otrzymali korony oraz śpiewniki z kolędami, które śpiewane były podczas marszu.

Opracowanie i zdjęcia:

Beata Hołyszewska