WYPOCZYNEK LETNI W NASZEJ SZKOLE -2014 r.

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i  odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami . Dla 25 uczniów były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 30 czerwca do 11 lipca 2014r. pod hasłem: „Zdrowy i bezpieczny wypoczynek 2014r.” .Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowały panie: Elżbieta Konecka, Mariola Suchecka, Beata Hołyszewska.

Celem zajęć było między innymi:

-stworzenie dzieciom warunków do ciekawego, aktywnego, kulturalnego i bezpiecznego  spędzania wolnego czasu,

- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,

- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,

- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji, korzystanie z tablicy TIK

- poznawanie najbliższej okolicy – spacer.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Aby wypoczynek dzieci podczas wakacji przebiegał bezpiecznie przeprowadzona była  pogadanka na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie  zasady zachowania podczas wycieczek pieszych, i autokarowych oraz w czasie zabaw. Po tak ogromnej dawce wiedzy dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych i zręcznościowych  na boisku Orlik. Była też nauka pływania i zabawy w wodzie  pod czujnym okiem ratownika na pływalni miejskiej „Orka” w Bolesławcu. Było wiele zabaw, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne  wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i  integracji.

Dzieci miały również okazję do rozwijania zdolności plastycznych wykonując prace. Lepiły z gliny zamek.  Punktem kulminacyjnym była wycieczka całodniowa na Grodziec, gdzie uczestnicy mogli wcielić się w rycerzy i księżniczki. Obejrzeli komnaty w których żyli królowie. Na podsumowanie wycieczki było ognisko z kiełbaskami. Wszystkie kiełbaski zostały upieczone i ze smakiem zjedzone.

W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłku przygotowanego przez panie ze stołówki. Samodzielnie wykonały zdrowe, pyszne i kolorowe kanapki na drugie śniadanie. Miały okazję wykonać pożywny  koktajl truskawkowy, sałatkę owocową i  pyszne gofry.

Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zdjęcie oraz kolorowy cukierkowy kwiatek.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na naszej szkolnej stronie.