Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

13 czerwca 2022 r. nasi uczniowie z klas 5-8 wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami z Wydziału w Jeleniej Górze Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Powitowej Policji w Lwówku Śląskim.

Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci, dowiedzieli się o specyfice pracy poszczególnych funkcjonariuszy oraz poznali wyszkolonego psa Pazura, który pomaga policjantom w codziennej pracy.

Dzielnicowi mł.asp. Grzegorz SKROBUK, sierż.sztab. Paweł KACZOROWSKI i przewodnik psa służbowego st.post. Anna RADZIWANOWSKA przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz uświadomili naszą młodzież o zagrożeniach związanymi z nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu. Przypomnieli także o odpowiedzialności karnej nieletnich i uświadomili o konsekwencjach nieodpowiedniego zachowania.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i ciekawą prelekcje.