Ulotki dotyczące chorób zakaźnych w języku polskim i ukraińskim

Przekazujemy ulotki w języku polskim i ukraińskim zawierające metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu uprzejmie informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, zwrócił się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu ulotek dotyczących tej tematyki wśród rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dodatkowo poniższych informacji.

Materiały zostały przygotowane w języku polskim i ukraińskim. Ulotki dotyczą m.  in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, tj. błonicy, krztuścowi, odrze, ostremu nagminnemu porażeniu dziecięcemu (poliomyelitis), wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19.

Dodatkowo uprzejmie informujemy, że ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m. in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

W ramach kontynuacji działań informacyjno-edukacyjnych na temat szczepień ochronnych tak, aby sytuacja epidemiologiczna w zakresie chorób zakaźnych w kraju pozostała stabilna, zwracamy się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie informacji o ulotkach wśród uczniów Państwa szkoły/placówki.

To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.
Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa

Główny Inspektorat Sanitarny