TRZECIE MIEJSCA W FINALE STREFY W KOSZYKÓWCE 3x3

Dnia 30 i 31 października 2019 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 5 w Zgorzelcu odbył się pierwszy Finał Strefy Jeleniogórskiej SZS w Koszykówce 3x3 Dziewcząt  i Chłopców Igrzysk Młodzieży (klasy VII SP).

Jest to nowa konkurencja wchodząca do współzawodnictwa sportowego SZS Dolny Śląsk. W finale prawo startu miały szkoły, które zwyciężyły swoje rozgrywki powiatowe. Naszą Gminę oraz Powiat reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. Dziewczęta wystartowały w składzie Weronika Gogola, Wiktoria Gogola, Eliza Kopeć, Lena Zimmer ostatecznie zajmując trzecie miejsce w finale. Natomiast chłopcy w składzie Bartosz Polarczyk, Ignacy Zabłocki, Dominik Karp, Jakub Samoraj również uzyskali trzecie miejsce pokonując szkołę z tradycjami koszykarskimi ze Zgorzelca. Opiekunem drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego p. Mirosław Kobiałka. Gratulacje dla drużyn.

Op. G. Połaczewski