Rekolekcje szkolne

Rekolekcje – to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. Rekolekcje to oczyszczenie, coś czego potrzebujemy przynajmniej raz w roku. Pomagają nam zrozumieć pewne ważne sprawy i spojrzeć na nie inaczej.

Nasze szkolne rekolekcje trwały od 3 do 5 kwietnia, przybliżyć nam prawdę o Jezusie próbował o. Stanisław OFMConv., który przyjechał do nas z Sanoka.

Rozważania były codziennie inne.

Ojciec Stanisław mówił o tym, aby uwierzyć w Jezusa, w Jego siłę miłosierdzia i przebaczenia, który daje początek przemiany w życiu człowieka. Rozważania były poparte ciekawymi przykładami. Nie zabrakło również wychwalania Pana Boga piosenką religijną. Uczniom najbardziej spodobała się piosenka o Janie Chrzcicielu.

Były to szczególne dni. Dostarczyły wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.

Tekst i zdjęcia A. Urbańska