Wiadomości z klasy 1c - listopd i grudzień 2018

W listpadzie w klasie I C było patriotycznie, a w grudniu świątecznie i sportowo.

W listopadzie klasa I C wzięła udział w  konkursach szkolnych i powiatowych  o tematyce patriotycznej. Nagrodę Specjalną w Powiatowym Konkursie Plastycznym” Niepodległość znaczy wolność – słowo najpiękniejsze” zajął nasz  kolega z klasy Kacper Przybyło.

Na zajęciach plastyczno – technicznych wykonywaliśmy prace, które zdobiły szkolne korytarze. W  popołudniową środę wraz z rodzicami na  warsztatach plastycznych zrobiliśmy kotyliony ,  które dumnie jako patrioci mieliśmy  na  uroczystym apelu z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

Na koniec wzruszającego apelu  zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski.

Wzięliśmy również udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Śniadanie daje moc”,  którą pomogli nam przygotować  starsi koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły w Rakowicach Wielkich.

W grudniu odwiedził nas Mikołaj , który wręczył nam zaproszenia  do  kina Forum  na film „ Grinch”.

Z zaprzyjaźnioną szkołą w Rakowicach Wielkich dekorowaliśmy pierniczki bożonarodzeniowe.

Wzięliśmy udział w I Halowym Mitingu Mikołajkowym  na którym Marcel zajął I miejsce, a Wiktor II w biegach na 40m. Hania zajęła I miejsce w rzucie piłką lekarską, a  Krzyś  III miejsce. Dominik zdobył III miejsce w skoku wzwyż. Emilka IV miejsce,  a Olaf VI miejsce w biegach.

Wysłaliśmy kartki świąteczne z życzeniami  dla naszym rodziców. Wzięliśmy udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, szkolnych jasełkach i akcji Szlacheta Paczka.

Mieliśmy tradycyjną klasową wigilię  z barszczem, uszkami i pierogami.