ŚNIADANIOWE ŚWIĘTO W NASZEJ GRUPIE 0A

Dnia 19 listopada 2018 roku w grupie 0 A  odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców,,ŚNIADANIOWE ŚWIĘTO W NASZEJ GRUPIE''.

Odwiedzili nas również dziadkowie. Goście wysłuchali,co mamy do powiedzenia  na temat zdrowej żywności, promowania zdrowego stylu życia. W dzisiejszej pogoni ludzi dorosłych zdrowe odżywianie odgrywa bardzo dużą rolę. Dorośli bardzo często nie mają czasu na zjedzenie w domu śniadania. To właśnie my, ukochane dzieciaczki musimy zadbać  o edukację żywieniową naszych rodziców i bliskich osób. Uświadomić wszystkim,że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy więcej energii, lepszą motywację  i siłę do pracy. To najpewniejszy start w rozpoczęcie nowego dnia. Śniadania i inne posiłki smakują najlepiej zjedzone w rodzinnym gronie przy stole. To bardzo łączy i jednoczy rodzinę. W  kręgu rozmawialiśmy o tym, jak należy zdrowo się odżywiać.

W obecnych czasach walczy się z nadwagą, bo to choroba cywilizacyjna. Należy również wspomnieć o ludziach głodujących, bo i z tym problemem zmaga się dzisiejszy świat.

KAŻDY, KTO SIĘ UCZYĆ CHCE,

TEN ŚNIADANIE DOBRE JE.

Omówiliśmy również zasady zdrowego odżywiania, znaczenia jedzenia w szkole drugiego śniadania. Nie zabrakło też rozmowy o higienie przyrządzania posiłków i kulturze zachowania się przy stole.

12 zasad zdrowego odżywiania

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3.Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4.Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

5.Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.

7.Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.

9.Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

11.Dobrą wodą gaś pragnienie.

12.Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Zaprezentowaliśmy nasze umiejętności muzyczne prezentując piosenkę

,,Witaminki ''. Przybyli goście zaliczyli na ocenę bardzo dobry KURS ZDROWEGO ODŻYWIANIA i otrzymali certyfikat.

Wszyscy przy wspólnym stole przygotowywaliśmy pełnowartościowe śniadanie i owocowe szaszłyki. Stoły mieniły się różnymi kolorami przepysznych, zdrowych  kanapek. Nastąpiła degustacja zdrowego jedzenia. Dzieci wymieniały się jedzeniem. Z wielką ochotą zajadały rezultat swojej pracy- przepyszne kanapki i owocowe szaszłyki.

Wszystkim dopisał humor i dobra zabawa. Dzieci były zadowolone, że mogły zaprezentować gościom swoje umiejętności. Nauka połączona z zabawą osiąga lepsze rezultaty. Obustronne zadowolenie widoczne było na twarzach wszystkich.

Marzenna Markulak