SPOTKANIE KLASY III C Z JOANNĄ PAPUZIŃSKĄ

7 czerwca 2018 roku w Bibliotece Dziecięco- Młodzieżowym odbyło się spotkanie z Joanna Papuzińska - autorką bajek i wierszy dla dzieci, scenariuszy audycji radiowych, krytykiem literackim, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, to tylko niektóre zajęcia, jakie wykonuje Pani Joanna.

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy porozmawiać z niewątpliwie wybitną postacią. Pani Joanna Papuzińska przyjechała do biblioteki w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Tegoroczna XV edycja odbywa się pod hasłem "Polska na szóstkę". Po Dolnym Śląsku jeżdżą wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy, którzy promują czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Od wielu lat ich trasa wiedzie przez Lwówek Śląski. W tym roku pani Joanna Papuzińska opowiadała o tym jak się zostaje pisarzem, rozmawiała z dziećmi o książkach. Mamy nadzieję, że udało jej się przekonać dzieci do czytania.

Mali czytelnicy z wielkim zainteresowaniem zadawali pytania i wyczekiwali odpowiedzi. Można też było kupić książkę i otrzymać autograf.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci i zachęci ich do czytania książek.

Marzena Markulak