ZŁOTO DLA SZCZYPIORNISTÓW Z SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI

Dnia 18 kwietnia 2018 roku na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej SZS w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci Szkolnej. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim, Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu, Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Sędzią głównym wszystkich spotkań był p. Krzysztof Sosiński oraz Ryszard Młyńczyk. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Zawody zostały otwarte przez Dyrektora SP 2 w Lwówku Śląskim p. Krzysztofa Bielińskiego natomiast podczas dekoracji uczestniczyła Pani wicedyrektor Beata Bednarska. Do finału zakwalifikowali się: SP 2 Kamienna Góra, SP Osiek Łużycki, SP 2 Lwówek Śląski, SP nr 11 Jelenia Góra. W przerwach między meczami mieliśmy przyjemność oglądać występy najmłodszych uczniów przygotowane przez Panią Lillę Mikłaszewską oraz występy artystyczne uczniów z klas starszych. Zwycięzca turnieju zagra w finale dolnośląskim, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r. w Legnicy. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy sportowej oraz  przyczynili się do wielkiego sukcesu chłopców. Gratulacje i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Przebieg zawodów:

Pierwszy Półfinał

SP 2 Lwówek Śląski             -              SP 11  Jelenia Góra                             9 : 4

Drugi Półfinał

SP 2 Kamienna Góra           -              SP Osiek Łużycki                                 7 : 7        karne 1 : 2

Mecz o 3 miejsce

SP 11 Jelenia Góra              -              SP 2 Kamienna Góra                           12 : 5

Mecz o 1 miejsce

SP 2 Lwówek Śląski             -              SP Osiek Łużycki                                 11 : 9

Klasyfikacja Końcowa

I miejsce                             Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                       op. Grzegorz Połaczewski

II miejsce                              Szkoła Podstawowa Osiek Łużycki                           op. Atrur Burdosz

III miejsce                             Szkoła Podstawowa nr 11 Jelenia Góra                          op. Joanna Tortora

IV miejsce                             Szkoła Podstawowa nr 2 Kamienna Góra                       op. Sławomir Staniec

SP 2 Lwówek Śląski: Kacper Borowski, Bartosz Czerwień, Jakub Fedor, Kacper Gałka, Marcel Kaczmarczyk, Dominik Karp, Dominik Kufel, Igor Kyzioł, Błażej Łoza, Jakub Michalak, Bartosz Pietruszka, Bartosz Polarczyk, Mikołaj Ryba, Wiktor Skrobuk, Dominik Suski, Ignacy Zabłocki.

SP Osiek Łużycki: Jan Brzęk, Fabin Franczuk, Szymon Goś, Mateusz Kamiński, Michał Kamiński, Michał Kulik, Marek Małek, Michał Nowicki, Patryk Szczepaniuk, Kacper Traczyk, Krystian Załęcki, Marcel Ziemecki.

SP 11 Jelenia Góra: Dominik Buko Kacper Florczak, Jan Gorczyca, Adrian Gurazda, Dawid Lewandowski, Borys Mikita, Kacper Siwek, Alan Suchecki, Karol Szandurski, Jakub Sztac.

SP 2 Kamienna Góra: Omar Benhalim-Lisowska, Jakub Boheński-Lesiuk, Paweł Ferenc, Konrad Jankowski, Aleksander Kocoń, Filip Kwiatkowski, Miłosz Łachunowicz, Maciej Maziakowski, Dominik Niepsuj, Patryk Pawlik, Maciej Stawarz, Patryk Wąs, Norbert Zioła.

G. Połaczewski