ZŁOTO I SREBRO NA FINAŁACH DOLNOŚLĄSKICH W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DLA SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI

Dnia 7 kwietnia br. w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska SZS w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej. SP 2 Lwówek Śląski wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców osobno klas IV oraz V i VI (w tym uczniów z klas sportowych).

Dziewczęta z klas IV, V i VI rywalizowały na dystansie 1000m, natomiast chłopcy z klas IV na 1000m, a chłopcy z klas V i VI na 2000m. Podczas zawodów biegały najmłodsze dzieci z klasy I-III (dystans 300m) w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek.

PIERWSZE MIEJSCE w kategorii Igrzyskach Dzieci Szkolnej zdobyli chłopcy z SP 2 Lwówek Śląski podtrzymując wysoki poziom z poprzedniego roku szkolnego. Skład drużyny: Polarczyk Bartosz, Gałka Kacper, Kyzoł Igor, Kufel Dominik, Cieśla Marcin, Kocot Hubert, Sulik Dariusz, Mazurek Tymoteusz, Paciejewski Bartosz, Burdukiewicz Hubert, Draj Konrad, Ostyński Jakub, Gelleta Igor, Listwan Tymoteusz, Ostrowski Kacper, Mocyk Antoni.

DRUGIE MIEJSCE w kategorii Igrzysk Dzieci Szkolnej zajęły dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Banach Nikola, Burniak Weronika, Cymon Agata, Didyk Emilia, Jaskuła Emilia, Jonak Joanna, Kopeć Eliza, Kufel Martyna, Miszkurka Karolina, Rapir Oliwia, Rosołek Weronika, Różnicka Emilia, Wójtowicz Paulina, Zimmer Lena.

Indywidualnie najwyżej sklasyfikowani byli uczniowie: II miejsce Bartosz Polarczyk (2000m), IV miejsce Kacper Gałka (2000m), VI miejsce Igor Kyzioł (2000m).

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

G. Połaczewski