Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Klasa 7b już ogarnia wydatki!

Uczniowie z klasy 7b przystąpili doprogramu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki!” organizowanego przez Ministerstwo Finansów.

13 marca na godzinie wychowawczej w klasie 7b uczniowie dowiedzieli się czym jest budżet, jakie są jego rodzaje oraz kto i w jaki sposób może nim rozporządzać. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji o wydatkach w swoim miejscu zamieszkania, a także odpowiedzialne dysponowanie własnym budżetem.

 

Głównym celem programu Finansoaktywni jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania. Ideą programu jest podkreślenie istoty płacenia podatków, które stanowią najważniejszą część dochodów państwa.

7b już wie: Co to jest budżet? Jakie są jego rodzaje? Skąd się bierze? Dlaczego budżet państwa jest taki ważny i co my z niego mamy? Jak poprzez budżet partycypacyjny możemy wpływać na wydatki lokalne?

N. Suska

GaleriaPrzejdź do góry