MORSY z SP 2 w LWÓWKU ŚLĄSKIM ŁAMIĄ PIERWSZE LODY

W niedzielę 11 lutego 2018 roku  o godz.13.00 odbyło się kolejne morsowanie dla uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły. W niecodziennych warunkach uczestnicy mieli okazję hartowania organizmu na świeżym powietrzu w okolicy restauracji Czerwony Rak w Rakowicach (temperatura powietrza około 30 C, wody około 00 C).

Wszyscy ochotnicy przed morsowaniem wykonali wspólną rozgrzewkę, aby podnieść temperaturę ciała. Następnie starsi uczestnicy morsowania wykuli przerębel w zbiorniku wodnym, po czym przystąpili do  zanurzenia w zimnej wodzie. Trzeba było to zrobić spokojnie, aby dać czas organizmowi na przyzwyczajenie się do niskiej temperatury. Było fantastycznie.  Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy. Morsujmy do końca marca 2018 roku. Zobaczcie sami!

G. Połaczewski