Udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Pałaszem

W poniedziałek 6 listopada 2017 r. uczniowie kl. IVb, IVc i IIIc wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kłosowską i p. Marzeną Markulak wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Pałaszem – popularnym i wielokrotnie nagradzanym twórcą książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lwówku Śląskim, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat, uczestnicząc w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez ten ośrodek kultury.

Marcin Pałasz jest młodym, choć bardzo już utytułowanym autorem książek dla dzieci, które cieszą się wielkim uznaniem krytyków i popularnością wśród młodych czytelników. Autor w niezwykle barwny i z wielkim poczuciem humoru opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem, o życiu, z którego czerpie inspiracje w swojej pracy twórczej, o radości, jaką daje mu możliwość spotykania się z dziećmi i pisania dla dzieci. Zdradził też sekret swojej bezgranicznej miłości do … Elfa, czworonożnego przyjaciela, którego pokochał kilka lat temu.

Pisarz ochoczo odpowiadał na pytania zadawane mu przez młodych czytelników i udzielał chętnym swojego autografu. Marcin Pałasz tak barwnie opowiadał o swojej twórczości, że wielu uczniów postanowiło natychmiast wypożyczyć lub zakupić jego książki, w przekonaniu, że ich lektura będzie wspaniałą rozrywką i niezapomnianą przygodą.
Małgorzata Kłosowska