Udział w IX Dolnośląskim Festiwalu ,,Dary Lasu’’

Dnia 30 września 2017 roku podczas IX Dolnośląskiego Festiwalu ,,DARY LASU’’ naszą szkołę reprezentowała klasa III c z wychowawcą Marzeną Markulak i panią Mają Znamirowską.

Uczniowie zaśpiewali 2 piosenki o tematyce przyrodniczej ,,Moja planeta’’ i ,,Ziemia zielona wyspa’’, a Szymon Kołodyński recytował wiersz ,,Chroń przyrodę’’. Tym samym udowodnili, że są wrażliwi na problemy środowiska naturalnego i godnie reprezentowali szkołę na festiwalu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową książkę.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez Nadleśnictwo, gdyż za poprawne rozwiązania były przyznawane wspaniałe nagrody.
Na IX Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny ,,Rekreacja w lesie’’. Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to: Kacper Krupka, Wiktoria Dymitroc, Zuzanna Fijałkowska, Hanna Gelleta, Anna Karpowicz, Gabriela Kurkowiak i Oliwier Szpila.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.
Dziękujemy wspaniałym rodzicom i całym rodzinom za gorący doping podczas naszego występu.
Tak miło minął nam wspólnie spędzony sobotni dzień na świeżym powietrzu.

M. Markulak

Trzydziestego września 2017 roku w sobotnie przedpołudnie dzieci z grupy 0 C wzięły udział w IX Dolnośląskim Festiwalu ,,Dary Lasu’’ organizowanym przez Nadleśnictwo naszego miasta. Brały udział w wielu zabawach i konkursach organizowanych przez inne nadleśnictwa, które gościły w Lwówku Śląskim. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie radiowozu strażackiego oraz nauka I pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się bezpośredni kontakt z pszczołami i kornikiem drzew, a także degustacja miodu i żurawiny. Ogromną dumą dla całej grupy było zajęcie I miejsca przez Kacpra Krupkę i wyróżnienie przez Hanię Gelletę w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.,, Rekreacje w lesie”