Rajd szkolny "Babie Latko" "Sprzątanie Świata".

16 września 2017r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata – Polska”.

To kolejna edycja akcji sprzątania świata, która odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Jej organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia.
Nasi uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady wyruszyli podjąć walkę z zanieczyszczeniami, postanowili posprzątać nasze miasto. Zbierali to, co ludzie pozostawili w różnych częściach naszego miasta – m.in. opakowania plastikowe, elementy odzieży, opakowania foliowe, puszki.

Dzieciaki miały nie tylko świetną zabawę, ale uczyły się jak segregować śmieci i tego, że nie wolno wyrzucać ich przede wszystkim do lasu. To doskonała lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Niestety, okazało się, że nadal jest dużo puszek, worków foliowych, opon czy sprzętów elektronicznych, które można znaleźć na poboczach dróg, w lasach, skwerach czy brzegu rzeki Bóbr.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy był grill, a na nim oczywiście pieczona kiełbaska.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i wspaniała aura. Do zobaczenia za rok!!!

Więcej zdjęć na: https://photos.google.com/share/AF1QipMwqRYkzTKtERf-3Q0XWHRg58zWeNiiUxVPl38ilItr_2tY3vakjn3JgeG0i5PNnQ?key=WWhIQXlteHJwc3BiV1A4RVFzVUxQa3doamdjZkZ3

Małgorzata Kłosowska