Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Po trudach 10-miesięcznej pracy nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

W piątek 23 czerwca 2017 roku o godzinie 9:00 odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę dydaktyczno-wychowawczą w bieżącym roku szkolnym, który poprowadziły uczennice klas szóstych: Patrycja Karpowicz i Zuzanna Kosakowska. Uroczyście powitały wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Bieliński.

Pan Dyrektor gorąco i serdecznie powitał zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Pana Lesława Krokosza oraz uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie dokonał podsumowania pracy w minionym roku szkolnym, zwracając uwagę na wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia uczniów. Podziękował też pracownikom szkoły i uczniom za ich zaangażowanie w kształtowanie dobrego wizerunku szkoły.

Z kolei głos zabrał Pan Lesław Krokosz i wręczył uczniom stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski za osiągnięcia naukowe i sportowe. Otrzymali je następujący uczniowie:

STYPENDIUM NAUKOWE

Kłosowski Wojciech kl. 6 b

Majdan Karolina kl. 6 a

Szczerbaniewicz Julia kl. 6 b

Szczerbaniewicz Wiktoria kl. 6 b

Karpowicz Patrycja kl. 6 d

STYPENDIUM SPORTOWE

Suski Dominik kl. 5 d

Następnie głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców i wręczyli stypendium Rady Rodziców.

STYPENDIUM NAUKOWE

1. Kopeć Sara kl. 6 b

STYPENDIUM SPORTOWE

1. Garbiec Gracjan kl. 6 d

Gratulacje odebrali także rodzice uczniów klas VI za wybitne wyniki w nauce swoich pociech.

Najważniejszym momentem było wręczenie statuetek „Wzorowy absolwent” – przez Dyrektora Szkoły. Otrzymali je:

1. Karolina Majdan kl. VI a

2. Wojciech Kłosowski kl. VI b

3. Patrycja Karpowicz kl. VI d

Dyrektor szkoły złożył podziękowania Radzie Rodziców za owocną współpracę tj. p. Dawidowi Kopeć, p. Jolancie  Horanin, p.  Agnieszce Garbiec oraz p.  Agnieszce Kuczyńskiej.

Kolejnym, ważnym  momentem było wyróżnienie najlepszych uczniów za wyniki w nauce. Pan dyrektor Krzysztof Bieliński oraz z- ca dyrektora szkoły pani Beata Bednarska i  pan Krzysztof Marecki wręczyli nagrody książkowe i dyplomy uczniom klas I –III za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniom klas IV – VI, którzy uzyskali świadectwa z czerwonym paskiem ze średnią powyżej 4,75.

Na koniec przedstawiciele  klas szóstych podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i życzyli sobie wzajemnych sukcesów w klasie siódmej w SP 2 lub SP 1.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań nie tylko dla uczniów, to również moment refleksji nad tym, co w danym roku udało się osiągnąć, jak przebiegał proces dydaktyczny, wreszcie, – jakie działania możemy uznać za sukces. Trzeba stwierdzić, że minione dziesięć miesięcy to czas wytężonej pracy, zakończonej licznymi sukcesami na polu sportowym, wychowawczym i naukowym. Sumienna i systematyczna praca nauczycieli, uczniów i rodziców przyniosła bowiem liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych, zawodach sportowych. Fakt ten cieszy niezmiernie. Jest on bowiem dowodem na to, że solidarna współpraca między szkołą a domem rodzinnym rodzi słodkie owoce sukcesu.

Na koniec Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, aby we wrześniu wrócili pełni sił i zapału do nauki szkolnej.

Małgorzata Kłosowska

20 czerwca 2017 r.– apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2016/2017

Kliknij poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia.