Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Klasy 2c, 2d i 2e na wycieczce do ZOO w Dvůr Králové w Czechach

Czy kiedykolwiek widziałeś z bliska lwa? Czy mogłeś mu popatrzeć prosto w oczy? Czy umiesz sobie wyobrazić jak fascynująco brzmią nazwy zwierząt w języku czeskim? Jeśli nie, to posłuchaj naszego krótkiego opowiadania.


Z pamiętnika wycieczkowicza.
W poniedziałkowy poranek klasy 2c, 2d i 2e miały możliwość wybrania się na wycieczkę do niesamowitego miejsca, jakim jest ZOO Safari w Dvur Kralove w Czechach. Nie jest to jednak typowe ZOO, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Miejsce to, zostało stworzone, aby pozwolić nam przenieść się do afrykańskiego Safari. Widzieliśmy lwy, tygrysy, słonie, zebry, hipopotamy, żyrafy okapi, antylopy, mnóstwo gatunków ptactwa afrykańskiego i wiele, wiele innych gatunków zwierzyny afrykańskiej. Najcenniejsze gatunki zwierząt, żyjące w tym ZOO to: Hiena, gepard, orangutan, krokodyl kubański, gawial sudański, kakadu molucka, hipopotam liberyjski, nosorożec czarny, indyjski, nosorożec biały północny, słoń afrykański, antylopa afrykańska, lampart śnieżny, lampart perski, goryl. Unikatem jest nosorożec biały, północny. Na świecie żyją prawdopodobnie jedynie 24 osobniki, z których 9 znajduje się w tym ZOO.
Wszystko to mogliśmy podziwiać siedząc w Safaribusie. Zwierzęta mają tu absolutne pierwszeństwo - jeśli zebra wejdzie na drogę, to stoimy i czekamy, aż jej się zechce zejść... Aparat fotograficzny jest tu absolutną koniecznością. Zdjęcia zwierzętom można robić z odległości 2-3 metrów!

Później nadszedł czas obiadu i chwili zabawy w „małpim gaju”, gdzie mogliśmy przetestować swoją siłę, szybkość, zwinność i odwagę. Zabawy mieliśmy co niemiara. Po wielu godzinach wycieczki, zdaliśmy sobie sprawę, że wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było i tym razem, ale zaraz, zaraz…..przecież to nie ostatnia nasza klasowa wycieczka. Czekamy na następną….z wielką niecierpliwością!!!
M. Kulanica

GaleriaPrzejdź do góry