I Gminny Konkurs Ortograficzny POTYCZKI DRUŻYNOWE – "ORTOGRAFIA NA WESOŁO"

Dnia 27 maja w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny POTYCZKI DRUŻYNOWE – "ORTOGRAFIA NA WESOŁO". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III.

W konkursie wystąpiło pięć pięcioosobowych drużyn ze szkół naszej gminy. Były to drużyny ze szkół:  Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3 filia w Zbylutowie, Szkoła Podstawowa Masters ' Academy, Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych oraz Szkoła Podstawowa nr 2. W każdej drużynie byli uczniowie z klas II i III. Najmłodszą drużyną, składającą się tylko z uczniów II klasy była reprezentacja ze szkoły filialnej w Zbylutowie. I to im należą się największe brawa, gdyż bardzo dzielnie walczyli.

Drużyny zmierzyły się z sześcioma zadaniami: krzyżówka, pisanie z pamięci, rebusy, memory, piramida ortograficzna oraz układanie wyrazów.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 2 Lwówek Śląski.

Po zakończeniu potyczek drużynowych, uczestnicy konkursu zjedli słodki poczęstunek, a komisja podliczała wszystkie zdobyte punkty. Członkowie komiski w składzie: pani Aneta Sokołowska, pani Elżbieta Zienowicz, pani Monika Bilska, pani Jolanta Żywucka, pani Karolina Kalus – Mazurek, pani Alicja Skrzydłowska oraz pan Krzysztof Marecki, po przeliczeniu punktów przyznali:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

II miejsce - Szkoła Podstawowa  nr 3

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych

wyróżnienie -  Masters ' Academy

wyróżnienie -  Szkoła Podstawowa nr 3 filia w Zbylutowie

Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali nagrody oraz dyplomy oraz nagrody drużynowe i dyplomy dla szkół. Sponsorami nagród byli:  dyrekcja ART Płakowice, Zarząd kopalni "Nowy Ląd", pan Tadeusz Łozowski nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski, pani Halina Klebanowicz dyrektor PCE, pani Mariola Szczęsna burmistrz Gminy i Miasta  Lwówek Śląski, pan Dawid Błaszczyk oraz anonimowy darczyńca. Dziękujemy im za okazane serce i hojność. Dziękujemy również nauczycielom – opiekunom drużyn: pani Magdalenie Woźniak, pani Wiolecie Didyk, pani Edycie Mrozik, pani Izabeli Filip oraz pani Genowefie Adamczyk za przygotowanie drużyn do konkursu.  Nad nagłośnieniem czuwał pan Mariusz Proszko.

Organizatorzy: Marzena Markulak, Joanna Chudzik, Ewa Siwka, Lilla Mikłaszewska, Aleksandra Wrzesińska i Jolanta Kaszuba.