Akcja ŻONKILE

19 IV 2017 r. minęła 74. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie, w tym przedstawiciele 45 Drużyny Harcerskiej „Watra” oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji „Żonkile”.

Przeszliśmy ulicami naszego miasta wręczając przechodniom papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Odwiedziliśmy również Urząd Gminy i Miasta, Starostwo Powiatowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatową i Miejska Bibliotekę Publiczną z Oddziałem Dziecięco-Młodzieżowym.

Dziękujemy władzom oraz mieszkańcom naszego miasta za ciepłe przyjęcie:)

Pamiętajmy, że żonkil jest symbolem pamięci, szacunku i nadziei.

Alicja Skrzydłowska

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 2 Lwówek Śląski.

19 kwietnia obchodzić będziemy 74 rocznicę powstania w getcie warszawskim. Co roku tysiące szkół uczestniczy w akcji Żonkile, którą organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
W tym roku do obchodów tego ważnego wydarzenia dołączą uczniowie naszej szkoły. Pamiętajcie, żonkile są symbolem pamięci, szacunku i nadziei.
Więcej na http://www.polin.pl/pl/zonkile