BAŚNIE PANA ANDERSENA

Dnia 3 lutego 2017 roku uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie ,,BAŚNIE PANA ANDERSENA’’ w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Spektakl to przygotowana z myślą o najmłodszych widzach sceniczna adaptacja kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści wielkiego Hansa Christiana, który jako główny narrator prowadzi nas w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra świateł i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy.

Sztukę oglądało się z dużym zainteresowaniem. To głównie zasługa wspaniałej muzyki, oświetlenia i gry aktorów-zasłużyli na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu.

M.Markulak