I NOC BIBLIOTEK

03.06.2016 r. po raz pierwszy Biblioteka Dziecięca zorganizowała "I  NOC BIBLIOTEK"  dla dzieci.

W spotkaniu uczestniczyły również klasy I c z wychowawcą Marzeną Markulak i rodzicami oraz klasa  II c z wychowawcą Elżbietą Konecką. Wspieranie czytelnictwa jest bardzo ważnym zadaniem współczesnej edukacji. Bezpośredni kontakt z książką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne.

Zajęcia przygotowały panie bibliotekarki  pod hasłem ,,ZABAWY Z DUCHEM RATUSZOWYM’’.

Było głośne czytanie ulubionych bajek przez rodziców, teatr cieni "Legendy Lwówka Śląskiego – o otruciu Władysława Laskonogiego". Gra zespołowa "Detektyw biblioteczny", mini konkursy literackie. Powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne- wykonywanie zakładki do książki. Najwięcej emocji wzbudziło wspólnie z rodzicami nocne zwiedzanie zabytkowego ratusza, sali tortur, lochu głodowego.

Na zakończenie wszyscy przenieśliśmy się do sali kinowej, gdzie wspólnie obejrzeliśmy film pt. "Magiczne drzewo".

M. Markulak