Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole - 29 kwietnia 2016 rok

Wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Fundacji Ekologicznej ARKA. Zadanie było napisać listy. Przeczytać je np. w domu, w szkole, aby  zachęcić innych do sprzątania Ziemi, a tym samym do zachowania Jej w czystości. Należało także wykonać coś dobrego dla naszej Planety. Dzięki pomysłom naszych wspaniałych pań  udało się  nam. Cieszymy się  z tego bardzo!!!

Pod opieka pań  przygotowaliśmy apel z okazji Dnia Ziemi. Bohaterami były Smerfy i Gargamel. Na apelu odczytano kilka  ,,Listów dla Ziemi’’. Pozostałe listyzostały umieszczone  na gazetkach w Bibliotece Dziecięcej i na  korytarzach naszej szkoły.

Pani Jolanta Kuklińska ze Straży Miejskiej przypomniała nam jak mamy zachować się zbierając śmieci oraz do jakich worków je wrzucać.

Po apelu  wspólnie z rodzicami i chętnymi mieszkańcami sprzątaliśmyi Ziemię. Worki  i rękawiczki otrzymaliśmy  od pracowników Straży Miejskiej za co dziękujemy!!!!

Od pracowników Nadleśnictwa otrzymaliśmy sadzonki drzew, które zostały  nazwane przez klasy i posadzone na terenie naszej  szkoły. Dziękujemy Nadleśnictwu!

Na apelu były wywieszone listy. Niektóre z nich przeczytali nasi uczniowie.

Przed szkołą zrobiło się kolorowo, wspólnie z wychowawcami i rodzicami zrobiliśmy ekologiczne rabatki, które zdobią wejście do szkoły. Część kwiatów dostaliśmy od sponsora za co dziękujemy!!

Po apelu rysowaliśmy na płycie asfaltowej kolorową kredą zwierzęta, owady i drzewa. Układaliśmy puzzle ekologiczne.

Barwne  transparenty, okrzyki  i rymowanki towarzyszyły nam   w czasie sprzątania naszego miasta.

Gazetka ścienna na temat ekologii jest  ciekawa i pouczająca!!

Byliśmy nawet  w oczyszczalni ścieków na terenie naszego miasta.

Notatkę sporządziła Elżbieta Konecka