Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

FERIE ZIMOWE 2016 ZDROWO I SPORTOWO

Tegoroczne ferie w naszej szkole – to czas spędzony bardzo aktywnie. Na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę. Każdy dzień był inny, pełen atrakcji i niespodzianek. Dni, które spędziliśmy w szkole podczas ferii były zajęciami plastycznymi, sportowymi, manualnymi, ruchowymi, komputerowymi i kulinarnymi.

Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia w pracowni komputerowej i z tablicą interaktywną.

W pierwszym tygodniu zajęcia prowadzili: p. Lilla Mikłaszewska, p. Joanna Pawłowska, p. Elwira Konecka, p. Joanna Chudzik i p. Genowefa Adamczyk.

W drugim tygodniu zajęcia prowadziła p. Marzena Markulak. Pomagały również panie Mariola Zawada i Maja Znamirowska.

     Uczestnicy ferii zimowych w drugim tygodniu mieli możliwość udziału w zajęciach organizowanych przez Straż Miejską, Straż Pożarną, Straż Leśną, Komendę Powiatową Policji i ratowników medycznych w hali sportowej pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2016''.


Były to pokaz samoobrony, a także technik interwencyjnych wykonywanych przez Straż Miejską i Policję. Pokaz oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Pokaz karate. Gry i zabawy zręcznościowe, konkursy ekologiczne oraz ekologiczny tor przeszkód. Nauka bezpiecznego zachowania podczas kontaktu z obcym psem. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Spotkanie z psami służącymi do dogoterapii.  Była nauka tańca Zumba i nowoczesnego, malowanie twarzy i spotkanie z wizażystką. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał niespodzianki.

Byliśmy również na wycieczce w Banku Zachodnim. Pani Kamila Kostecka- doradca klienta opowiadała nam o pracy bankowca, sposobach oszczędzania pieniędzy, wpłatach i wypłatach. Tutaj też czekały na nas niespodzianki.


Została zorganizowana akcja "Trzymaj formę" promująca zdrową dietę opartą na sałatkach i owocowych szaszłykach połączona z degustacją.

W Bibliotece Dziecięcej pani Aniela Pacuszka zapoznała nas z historią powstania naszego miasta „Lwówek Śląski moje miasto”. Zwiedziliśmy Ratusz, gdzie zobaczyliśmy Muzeum Minerałów, salę tortur. Na zakończenie każdy uczestnik ferii otrzymał niespodzianki i nagrody.

Dziękujemy wszystkim sponsorom Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A.,

Dyrekcji Zakładu ART  Płakowice  Sp. o.o. , którzy wsparli nasze działania.

Choć czas upłynął nam bardzo szybko, był to jednak czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Wspólnie spędzone chwile , masa przeżyć i wspomnień na zawsze zostanie w naszej pamięci.

 

Marzena Markulak

 

 

GaleriaPrzejdź do góry