„Lwówecka Dwójka” rozwija zainteresowania i umiejętności przyrodniczo – plastyczne swoich uczniów.

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu w dniu 29 maja 2015 r. zorganizował Drugą Edycję Warsztatów Plenerowych – pn. „Szkolny Myśliborski Festyn Przyrodniczy – Maj 2015”.

Uczestnikami byli uczniowie klas V i VI z sześciu szkół dolnośląskich: SP Nr 80 Wrocław, SP Nr 2 Milicz, SP Nr 1 Legnica, SP Nr 30 Wałbrzych, SP Nr 3 Chojnów i SP Nr 2 Lwówek Śląski.

Uczniowie naszej szkoły po części konkursowej zajęli II miejsce.

Nagrodą za ten sukces okazał się dwudniowy bezpłatny pobyt edukacyjny w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

To nasza drużyna (uczniowie) z SP Nr 2 w Lwówku Śląskim i opiekunowie.

Uścisk dłoni dyrektora DZPK pana Piotra Śniguckiego, który gratuluje p. Beacie Bednarskiej zajęcia przez jej podopiecznych II miejsca w konkursie.

Wręczenie nagród rzeczowych dla uczniów, na ręce inicjatorki i organizatorki wyjazdu.

Skorzystanie z nagrody stało się realne i dokonało się w dniach 15-16 października 2015 r. Czterdziestu trzech uczniów naszej szkoły, z klas piątych i szóstych,  wzięło w tych dniach udział w zajęciach edukacyjnych przyrodniczo – plastycznych. W pierwszym dniu uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, które równolegle brały udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników ośrodka (pod okiem organizatorki p. Beaty Bednarskiej i opiekunów p. Małgorzaty Zubel, p. Renaty Rosickiej).

1. Fotosynteza – magiczna fabryka pokarmu
  2. Co kryje  w sobie ziemniak?
  3. Własnoręczne wykonywanie ozdobnych miseczek z gliny.

Tego samego dnia, około godziny 18:00  został przeprowadzony konkurs plastyczny pn. „Przyroda ożywiona i nieożywiona okolic Myśliborza”. Oczywiście nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. Małgorzata Zubel nauczycielka plastyki. Przed snem, o godzinie 21:00 przeprowadzony został konkurs na najciekawszy strój do spania (zwyciężczynią została Daria Mścisz).

W drugim dniu 16 X 2015 r. po śniadaniu uczniowie zajęli się szkliwieniem, wykonanych w dniu poprzednim, misek z gliny. Następnie podzieleni zostali na dwie grupy, które równolegle uczestniczyły w zajęciach o tematyce:

1. Wykonywanie papieru czerpanego – zapoznanie z historią i techniką powstawania papieru, samodzielne wykonanie kartki papieru czerpanego i pomalowanie jej (tematyka przyrodnicza- zajęcia plastyczne).
  2. Rozpoznawanie tropów i śladów zwierząt.

Zarówno wyjazd, nocleg, prowadzenie zajęć i wyżywienie,  był dla uczestników bezpłatny.

Dokumentacja fotograficzna z przebiegu zajęć znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły, zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nią.

organizatorka zajęć  – Beata Bednarska