Wycieczka na Dolnośląski Festiwal Nauki do Głogowa

W dniu 01.10.2015 odbyła się wycieczka na Dolnośląski Festiwal Nauki do Głogowa. Wzięła w niej udział klasa IVc oraz dwóch uczniów z klasy IVb wraz z opiekunami p. Renatą Rosicką oraz p. Kariną Trzaska-Pawłusiów.

W ramach Festiwalu uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Buduj z nami” organizowanych przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, dzięki którym zostali wprowadzeni w świat budowy, wykonując modele budynków z „cegieł” z zastosowaniem technik murarskich.

Kolejne zajęcia odbyły się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, w którym studenci z Koła Naukowego Automatyków i Robotyków zademonstrowali działanie prac inżynierskich. Czwartoklasiści mogli zobaczyć prawdziwego, uzdolnionego plastycznie robota, zorganizowali wyścig Formuły 1, poznali robota-pieska oraz próbowali zbudować własne roboty za pomocą klocków Lego Mindstorm.

Zadowoleni, bogaci w nowe doświadczenia wróciliśmy do Lwówka Śl.

Dolnośląski Festiwal Nauki to nie tylko nauka, ale przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkim gorąco polecamy wzięcie udziału w tego typu przedsięwzięciu. My już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!!