FINAŁ DOLNOŚLĄSKI TURNIEJU PLAY BALL WE WROCŁAWIU

Dnia 10 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym  nr 9 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski turnieju Play Ball, szkolna wersja baseball.

Jest to już kolejna edycja tego projektu po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną. W obecnej edycji w turnieju w wystartowało sześć szkół z Dolnego Śląska w tym SP 2 w Lwówku Śląskim. W ramach projektu szkoły otrzymały sprzęt do baseballu oraz możliwość szkolenia dzieci i młodzieży.  Organizatorem projektu był klub sportowy Barons Baseball Wrocław przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie zostało skierowane do szkół podstawowych Dolnego Śląska.  Założeniem projektu jest popularyzacja baseballu wśród uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, a także ma na celu przygotowanie nauczycieli wychowania fizycznego do prowadzenia rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem nowych dyscyplin sportu. W tym roku organizator turnieju skupił się na uczniach klas czwartych, piątych i szóstych (rocznik 2012,2011,2010). Drużyny turnieju grały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki i do ostatniego meczy nie było wiadomo kto zostanie mistrzem.

Skład drużyny  SP 2 Lwówek Śląski: Jerzy Latarowski, Kacper Makowiecki, Stanisław Miroszek, Aleksander Nowak, Michał Pałasiuk, Leon Suchecki, Jakub Makowiecki, Kacper Przybyło, Olaf Poniźniak, Filip Giecewicz, Dominik Matkowski, opiekun Grzegorz Połaczewski, wsparcie rodzica Tomasza Przybyło.  Gratulacje dla zawodników.

Przebieg turnieju

SP Wrocław (mix)         -             SP 84 Wrocław                            5 : 12

SP 2 Lwówek Śląski    -             MSP Szczawno Zdrój                 10 : 9

SP 84 Wrocław              -             SP 1 Przemków                           8 : 9